Soustředění Pitztal 11.-16.11.2012

Rakousko/Pitztal - Minulý týden se někteří naši závodníci zúčastnili již třetího ledovcového soustředění, které se tentokrát konalo opět na rakouském ledovci Pitztal. Těsně před naším příjezdem zavalily ledovec hromady čerstvého 

pitztal listopad_2012

sněhu. 

Na říjnovém ledovci jsme se věnovali převážně technice jízdy při volných jízdách, nyní přišla řada na trénink v branách. Věnovali jsme se tréningu obřího slalomu na červené sjezdovce Brunnenkogel. Trať byla velmi členitá, což nám pomohlo si natrénovat na většinu záludností, které nás mohou v závodech potkat. Na trati jsme mohli najít vychytávky jako jsou: změna sklonu, kompresní ďolíček, skok nebo přechod ze stínu na přímé slunce. Trať čítala celkem 30 bran, což skvěle napodobovalo závod. Podklad se také během týdne každým dnem měnil od měkké až po tvrdou ledovou pistu.

Díky skvělému počasí jsme nemuseli vynechat ani jeden tréninkový blok. Na konci týdne měla většina účastníků v tréninkovém deníku zapsáno číslo 1200 (obřákových bran). Ve čtvrtek se konal i neoficiální přebor HB SKI TEAMu. Jednalo se o dvoukolový obří slalomu měřený časomírou Freelap, která skvěle fungovala. Večer po závodě následovalo vyhlášení, kde byli závodníci oceněni diplomy a drobnými cenami.

Pokrok, který zaznamenali naši závodníci během tohoto soustředění, byl obrovský. Více asi napoví fotografie a videa. Cenu skokan týdne, ale získává Anna Kuky Policarová. Kukyna se na říjnovém ledovci poprvé postavila na lyže a nyní již krájí oblouky na červené sjezdovce. Zapátrejme v paměti, jak jsme začínali na lyžích my.

Nyní můžeme jen sledovat závody SP na Eurosportu a očekávat první bílé vločky, které se objeví u nás na Vysočině.

Text: DM

Foto: Rofi, DM, MK

Video: DM, Ryškyn, Kárňas, M. Policarová