Obrvaň Sheep Open 9.12.2012

Vysočina / Ledeč nad SázavouNotně naladěná a třemi ledovci přetrénovaná juniorka HBéčka poposedávala po prosincovém pádu teplot u WEB kamer Šacíku sledujíc každý centimetr technického přírůstku. U kamer je pak 

sheep open_2012

vystřídali stejně zvědaví rodiče s jedinou otázkou TAK KDY, kdy bude ten první trénink…

Neskutečných a krásných 75 cm po celé Šac pistě slibuje dle slov oddílového kamaráda Pavla Havlíčka začátek sezóny jaký tu ještě nebyl. Z objektivních důvodů se to minulý víkend ještě nešlo, ale během příštích několika dnů to naše čtyřměsíční bílé šílenství určitě vypukne….

Nebyl by to starý Pav (manžel Ligettiové), aby jen tak přihlížel několika prvním přírodním vločkám. Kopec „Ovčí vrch“, končící HB trampolínou, měl vzhledem k upraveným pastvinným a přeháněcím plánům své cvičené ekofarmy připraven již od října. Všech 70 HB SKI ovcí (podporovatelky HB SKI TEAMu) poctivě pracovalo na předem přesně vyměřené travní vrstvě 1,5cm vysoké – což je ideální pro AUDI rolbu již při 3 cm přírodního sněhu k preparaci svahu. Všechny ovce které neprošly, po patřičném zaškolení, výstupní kontrolou na 1,5 cm a dělaly buď vyšší anebo nižší drn se již dívají na své kolegyně z proklatě studeného mrazáku anebo si užily poslední jízdu na česneku. Ale vraťme se k Sheep Hill pistě. Skvěle střižená byla otestována již 28. října (asi 2 cm prvního sněhu), kdy Kuky dostala ke svým třetím narozeninám jako dárek, k velké radosti místního sociálního odboru, vláčení na laně na lyžích za autem 30 km/h rychlostí.

První  3 cm přírodního sněhu byly již minulý čtvrtek v noci pečlivě urolbovány AUDI A6 Allroad (hlavní sponzor SP v lyžování) do skvěle zmrzlé pisty na pečlivě odměřené trávě, vytvořené viz. výše. Takto připravená Sheep Hill pista slouží jako doplňkový přípravný kemp pro HB droboť, zaměřený na rychlost do kopce za 4x4 skiering vlekem (jedna z disciplin) a show mezi plastovými kuželíky GS z kopce, s cca. 3 kubíkovým skokem uplácaným čelním nakladačem traktoru CASE. Do kopce vítězí nejrychlejší, show z kopce je hodnocená podobně jako krasobruslení, takže nikdy nikdo neví...

Sobotní kvalifikace závodnic Smeták (6 let) a Kuki (3 roky) proběhla bezbolestně mimo drobných obličejových omrzlin, o čemž, z taktických důvodů, publikovaná pozvánka nehovořila a ani z přípravných videí to nebylo rodičům pozvaných dětí patrné. Zato sociálce po celém okrese ano.

Pravděpodobně se postarala (spolu prvními chřipkami a virózami) o to, že si na „Obrvaň Sheep Open 2012“ zbyly jen dvě domácí závodnice. V prosluněném areálu „Ovčího kopce“ to v neděli vřelo. Rolba A6 skončila v servisu a tak jsme nasadili „DAS AUTO“, abychom otestovali jak se chová jako 4x4 nejrychlejší vlek na světě. Sobotní rekordy 35 km/h padaly u přemotivovaných závodnic jak stupně na teploměru (co jízda to rekord). V kategorii čerstvě tříletých se konečných 61 km/h rychlosti do kopce, podobně jako u šestiletých 72 km/h, zdá být solidní evropský rekord. Ani umělecké známky za jízdu mezi kuželíky a skok, cestou dolů nebyly špatné, tvrdí dnes již bezdětný farmář Pav (alias táta Ligetti). Přešťastné a krásně omrzlé děti si po slunka západu odnesla nikoli Klekánice, ale sociálka. Naštěstí se jí dobře cvičená HB droboť ve stesku po adrenalinovém opojení na prknech vysmekla a brzo se vrátila domů na Sheep Hill, kde na ně čekala (mimo rodičů) i pečlivě střižená a upravená skieringová pista. Obě závodnice jsou bezesporu rychlostně připraveny na ostré Šacíkovské tréninky a reprezentovat HB SKI Team v LPV a jinde v kategorii myšáci. Je to proto, že pro 3 letou Kuki (s diplomem z Pitztalu v kategorii Supermyš) neotevřeli nikde (asi pro nedostatek závodících vrstevnic) nižší kategorii, budou si to obě rozdávat i mezi sebou. Ať jim zdraví, bůh a sociálka pomáhá!