Vánoční rýžování v Hochfichtu 22.12.2012

Rakousko/Hochficht - Na svazovém webu vyhlášený Zadov, organizovaný silným Motorem České Budějovice se posunul v termínu, ale i v místě konání. Nakonec z toho bylo 22.12. a ne na Zadově, ale v Hochfichtu. 

vanocniobrak2012

Ani zahraniční angažmá nezabránilo průzkumné rotě HB juniorky, aby nevyrazila otestovat jak si na tom naši mladí stojí po zodpovědné letní, podzimní třikrát ledovcové, a již i první Šacíkové přípravě. Plni očekávání, zdravých ambicí, s oběma taťky (a ti s bednou Plzně) vyrazily dvě malé hvězdičky Monička / Smeták (6 let) a Danek (8 let) „očuchat jihočeskou konkurenci".

V pátek Pav obětoval práci i svůj večerní hokejový zápas, když mu po telefonu taťka Jirka vyhrozil svým silným ostravským dialektem: „Stary, ty p...., Baník, musiš jet, mam s sebou i HB vlajku"! A tak nabaleni od mamek, odservisováni od Marťase, s oběma dětmi vyrazili, aby přespali u Lipna, ráno přetrajektovali a v pohodě stihli prezentaci. Obě hvězdičky snesly cestu dobře a večer v hospodě u vydatné večeře ještě trénovaly postřeh plácanou.

Drsným Pavem byly zavčas zahnány do pelechu, protože se vstávalo před šestou. Jirka večer ještě servisoval lyže a sebe (zlatavým mokem), zatímco Pav dělal dětem drsnou mámu. Energeticky saturovány, motivovány hudbou v autě a nabuzeny ryškovským: děti pro co jsme přijeli?: (naučená odpověď „pro zlato!") se zdála Pavovi až do výsledků po prvním kole trochu troufalá.

Ráno jsme na trajektu přes Lipno přemýšleli jak se dostaneme po rakouských okreskách do Hochfichtu, když Jirka se svým typickým HB přízvukem vyrazil za první autem s „rakví" za námi. Řidič oktávky řekl, že tam taky jede a měli jsme volavku. Aby řeč na trajektu nestála zeptali se Jirky (nevěděli jsme, že je to motor ČB): a odkud jste? Na celkem prostou a kratkou odpověď: HB SKI TEAM – se ozvalo: a nemáte tam tu malou holčičku co loni na Lipně na Masters dělala předjezdce dospělým? K oknu oktávky se blíže naklonily i dvě jejich děti v kombách. Jirka, aniž byl loni na Lipně, se hrdě a znale narovnal a pronesl: „no jasne, a sedi v te audině před vami". Čímž asi zmrazil náladu a ambice v oktávce, ale vzhledem k mobilním telefonům možná i v jiných místních, jihočeských autech. Do našeho auta přišel, a říká svym kratkym zobakem: „p...., znaj habečko a maj z nas strach, už to začina".

Prezentace, přijetí, i organizace super. Skutečně si nás pamatovali z loňského Lipna Masters a byli hrozně příjemní. Blesková a perfektně koordinovaná režie naší expedice byla na minuty rozplánována : Pav dvě volné s dětmi, pak prohlídka, Jirka s komplet zázemím na startu – poslední pomazání dětí – psychologické nabuzení dětí Pavem, naparfémování lyží Jirkou – drahým Holmenkol urychlovačem a už tu byl start pro prvního závodníka v super přípravce. Byla to dívka s číslem jedna HB Smeták / Monička. Soupeřky byly stejné ročníky 2006 a o rok starší. Smeták to tam střihnul bez respektu, a po prvním kole vedl o parník! Ani Daník s číslem 34 se nadal zahanbit, dal Marťasův start zn.: „dvacet deka syrového hovězího" , takhle hozenou Smetáčí rukavicí a střihnul první kolo o 5 desítek první. Tátové se na sebe dole výrazně podívali s povznesenými ambicemi, rozdělili si úkoly, a mazali všichni nahoru na start druhého kola. Mezitím odjeli všichni a uzavřelo se kolo, což s hrůzou a bez vlastních ambicí zjistil Pav č. 147 nahoře. Nakonec ho ještě pustili, bez namazání, s neutaženýma botama je ukecal, že se staral o děti. Jel na krev a v průjezdovce si ustlal....

Honem však nahoru za naším juniorským posláním. Vyhecovali jsme děti, energeticky je saturovali čokoškou, a drinkem pod vlastním know-how. A už tu bylo druhé kolo pro číslo jedna: Smeták jel kosu bez respektu a svůj náskok na druhou závodnici navýšil na konečných 3,35 s! Dan se nechal inspirovat a také zvítězil ve své kategorii o 1,98 s. V obou kategoriích to bylo HB zlato, a to o parník! To již byla HB průzkumná rota středem férové pozornosti a sklízela trenérské komplimenty: to jsme ještě neviděli, kde trénujete, můžete za nás jet na silvestra Rakousko na černé, Móňa i pozvánku na již uzavřené soustředění dětí na Lipně v lednu. Hezky se to starostlivým tátům poslouchalo.

Jistě přes sto dětí z velkých okrojovaných oddílů: Motor ČB, Budweis SKI, Strakonice, Písek atd. si jistě zapamatovalo naše zlaté mini průzkumáčky z HB SKI TEAMu. Pořadatelští i konkurenční trenéři i rodiče byli skvělí, navázali jsme mraky užitečných oddílových kontaktů.
Závěr: HB SKI TEAM brand je již mnohem dál na republikové úrovni, než si všichni myslíme. A hvězdičky, po vyhlášení dostaly hutný rakouský oběd, lok zlatého krku, a s poháry v ruce usnuly na zadních sedačkách jak myši... Hrdí tátové to ještě tři hodiny cesty domů šťastně rozebírali. Pochopitelně také zavolali a poděkovali trenérům Jessemu a Marťasovi. Asi děláme něco dobře!

Hezké svátky všem HBčkám od průzkumáků!

Text: Pav

Foto, video: Pav, Ryškyn